Teslimat Bilgileri


peyzajtrabzon.com‘un tüm hakları “DÜZENLİ BEBE” ye aittir.

peyzajtrabzon.com Türkiye’nin her yerine kargo gönderiyor.

Türkiye sınırları içersinde siparişiniz 7-10 iş günü aralığında adresinize teslim edilecektir. Bu zamanlama hava şartları ve lojistik firmasının o bölgeye ulaşımına bağlı olarak değişkenlik gösterilebileceği için peyzajtrabzon.com en geç 7(yedi) gün içerisinde göndermeyi taahhüt etmektedir.

Kampanyalı ürünlerde satın aldığınız ürün, kampanya  bitimini takip eden 7 (yedi) İş günü içerisinde kargoya verilir. Kargonuz size ulaştırılamadığı takdirde kargo yetkilisinin bıraktığı siparişinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir notla haberdar ediliyorsunuz. Üç gün içersinde şubeye gidip ürününüzü teslim alamadığınız takdirde paketiniz kargo şirketi tarafından peyzajtrabzon.com‘ a iade edilecektir.

Siparişin kargo sürecinde size her adımında bilgilendirme e-maili ve SMS gönderilecektir. Ayrıca kargolamanın yapıldığı an kargo şirketi tarafından sağlanan kargo takip numrasıyla da siparişinizi takip edebileceksiniz.

Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için paketinizi teslim aldığınız an kargo yetkilisi yanında açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer ürününüz kargoda zarar gördü ise paketi size teslim eden kargo yetkilisine iade edebilrsiniz.

Teslimatta ödeme seçeneği ile siparişi tamamlamanız durumunda ürünleriniz MNG Kargo ile gönderilecektir.

Kapıda Ödeme

peyzajtrabzon.com ‘dan almış olduğunuz ürünlerinizi kapıda nakit ödeme seçeneğiyle ödeyebilirsiniz.

Kapıda ödeme hizmeti özel bir hizmet olduğu için bu konuda birkaç hatırlatma yapmak isteriz.

Kapıda Ödeme Nedir?

Kapıda ödeme hizmeti internet alışverişlerinde kredi kartı kullanmayan müşterilerimiz için sunduğumuz bir hizmettir. Kapıda ödeme hizmetinde tahsilatı peyzajtrabzon.com adına PTT Kargo yapacağı için kapıda ödeme için bizden işlem masrafı kesmektedir. Biz de bu işlem masrafını “kapıda ödeme hizmet bedeli” adı altında müşterilerimize yansıtmıyoruz.

Kapıda ödemeli alışverişlerde yanlış anlaşılan bir konuyu hatırlatmak isteriz. Kapıda ödemeli alışverişler “beğenmedim” geri götür mantığıyla çalışmamaktadır. Siz ürünü getiren kargo personeline ödeme yapmadan personel paketinizi size vermeyecektir. Dolayısıyla siz ödemeyi yaptıktan sonra kargo personeli ürünü size verecek ve üründe herhangi bir tahribat, deforme veya hatalı baskı olması durumunda bizimle irtibat kurmanızı isteyecektir.

Kapıda Ödemeyi Almazsam Ne Olur? 

Kapıda ödeme hizmetimizi her müşterimizde kullanma hakkını saklı tutuyoruz. Bu sebeple kapıda ödeme müşterilerimizden SMS ve telefon onayı alıyoruz. Müşteri kapıda ödemeyi kabul etmediğinde taciri zarara uğratmak, alışverişe zarar vermek gibi konularda avukatlarımız aracılığıyla maddi manevi tazminat davası açıyor, hepsinin de ötesinde müşterilerimize bir güven kaybı yaşıyoruz. Zira peyzajtrabzon.com olarak sattığımız ürünler kişiye özel hazırlanmakta ve ürünün hazırlanmasında ciddi bir emek harcanmaktadır. Bu emeğin zayi olmasını siz değerli müşterilerimizin de istemeyeceğini biliyoruz. Bu sebeple kapıda ödemeli ürünlerimiz ne kadar çok teslim edilirse bu hizmeti o kadar uzun süre kullanmayı düşünüyoruz.

Kapıda Ödemeli Sipariş Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1- Adres açık ve bilinir olmalıdır. Kargo şubesine kapıda ödemeli gönderilmemektedir.

2- İşlemde ya da kargoda siparişi olan müşterilerimizin yeni siparişleri işleme alınmaz. İlk siparişleri teslim alındıktan sonra müşteri hizmetlerimizi arayarak yeni siparişlerini onaylatabilir.

3- Kapıda ödemeli olarak bir siparişin işleme alma zorunluluğu yoktur, mesul da tutulamaz..

4- Sipariş notuna acil, çabuk gelsin yoksa almam şeklinde yazan kişilerin siparişleri işleme alınmaz. (Firmamız siparişi kısa zaman içinde göndermekle mükelleftir. Kargo veya diğer sebeplerden dolayı firmamız gecikmelerden direk mesul tutulamaz).

5- Farklı tutarlarda ve farklı zamanlarda üst üste verilen siparişler işleme alınmaz ve sipariş iptal edilir.

 

Kapıda ödeme siparişleri teslim almayan kişiler kara listeye eklenerek bir sonraki sipariş işleme alınmaz. Keyfi olarak paketini teslim almayan kişiler ise hukuki olarak incelemeye alınır. Paketini kendi sorumlulukları gereği teslim almayan kişiler maddi bedeli olan kısmı ödemekle mükelleftir. Siparişi veren kişiler paketi almakla mükellef kabul edilir.

* DİKKAT: Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği adres, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo, ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebebleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini www.peyzajtrabzon.com sitesi sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.