Hangi Meyve Fidanı Ne Zaman Dikilir?


Hangi Meyve Fidanı Nereye Dikilir? Meyve Hasat Zamanları 

Meyve fidanı alırken bölgenize uygun olan çeşitleri almanız gerekir. Zira aksini seçtiğiniz taktirde sadece ağaç yetiştirmiş olursunuz. Lütfen aşağıda tabloları inceleyiniz ve fidan seçimi yaparken mutlaka bizlere danışınız…

ELMA ÇEŞİTLERİ


Fidan seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise lütfen temmuz ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz.Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.

Erik Fidanı Çeşitleri ve Hasat Tarihleri


Fidan seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 800 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısından avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.
Armut Fidanı Çeşitleri ve Hasat Zamanları


Fidan seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısından avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.

Kiraz Fidanı çeşitleri ve Hasat Zamanları


Kiraz fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Mayıs ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.

Şeftali Fidanı Çeşitleri ve Hasat Tarihleri


Şeftali fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran  ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.

Nektarin Fidanı Çeşitleri ve Hasat Zamanları


Nektarin fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran  ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.

Kayısı Fidanı Çeşitleri ve Hasat Tarihleri

Kayısı fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Mayıs ayı 2. haftasından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.